KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7334194
nr 733 4194
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Oljemålning, Lambert Werner (1900-1983), Kvinnostudie, Signerad & daterad, ramens innermått: 45x37
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 9 januari 2012
kl 18:51:15
8/1 12:35:52
Lambert Werner
Läs mer om Lambert Werner